Kategoriler
Toki Haberleri

Trabzon Araklı Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon İli, Araklı İlçesi’nde Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Trabzon Araklı Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi gerçekleştirildi. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Trabzon Araklı Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Trabzon İli, Araklı İlçesi’nde hayata geçirilen Trabzon Araklı 278 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmeye başlandı. Kura çekilişi 15 Aralık 2020 Salı günü saat 12:00’de başladı. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Trabzon Araklı Toki kura sonuçları

Toplam 278 adet daireden meydana gelen projedeki  toplam 50 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştiriliyor.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 35 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 15 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor. Projede yer alan 35 adet 2+1 tip dairelere toplam 35 adet başvuru yapıldı. Projedeki 15 adet 3+1 tip dairelere ise toplam 15 adet başvuru yapıldı.

Projede yer alan 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 85.50 metrekare, net 64.30 metrekare olarak tasarlandı. 2+1 tip konutların kura sonuçlarına aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projede yer alan 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 130.09 metrekare, net 97.54 metrekare olarak tasarlandı. 3+1 tip konutların kura sonuçlarına aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri neler?

Trabzon Araklı Toki Konutları projesinde yer alan 2+1 tip dairelerin fiyatları 184 bin 769.83 TL’den başlıyor. Projedeki 2+1 tip dairelerin fiyatları 223 bin 123.37 TL’ye kadar yükseliyor. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin fiyatları 296 bin 276.40 TL’den başlıyor. Projedeki 3+1 tip dairelerin fiyatları 339 bin 909.44 TL’ye kadar yükseliyor.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Trabzon Araklı Toki Konutları projesinde kura çekilişi 15 Aralık 2020 Salı günü saat 12:00’de başladı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

Trabzon Araklı Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Trabzon İli, Araklı İlçesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir