Dünya Gündem Sağlık SonDakika

Vakalar belirgin şekilde artıyor! Suriye, Kıbrıs, Norveç

Suriye‘de koronavirüs vakaları belirgin bir şekilde artıyor. Ağustosun başlarına kadar yaklaşık 20 kişide gelen yeni vaka sayısı, 60’lı rakamlara yükseldi. Komşuda, iki gün önce 61, dün 65, bugün ise 63..

tasinmazhaber.com Vakalar belirgin şekilde artıyor! Suriye, Kıbrıs, Norveç

Suriye‘de koronavirüs vakaları belirgin bir şekilde artıyor. Ağustosun başlarına kadar yaklaşık 20 kişide gelen yeni vaka sayısı, 60’lı rakamlara yükseldi. Komşuda, iki gün önce 61, dün 65, bugün ise 63 kişiye daha Kovid-19 tanısı konuldu.

Ülkedeki iki kişi daha yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin sayısı, dün de ikiydi. Suriye’deki vaka sayısı, toplam bin 188 kişiye tırmandı. Virüsten dolayı yaşamını yitiren kişi sayısı, 52 oldu. Ülkenin resmî haber ajansının aktardığı koronavirüs tablosuna göre ülkedeki 346 kişi, virüsü atlattı. Ülkedeki ilk vaka, 22 Mart’ta, yeni koronavirüs kaynaklı ilk ölüm, 29 Mart’ta görüldü.

Kuzey Kıbrıs’ta koronavirüs tablosu

Kuzey Kıbrıs‘ta 6 Ağustos’ta bir, 7 Ağustos’ta iki, dün dört, bugün de bin 960 teste karşılık iki yeni vaka kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan tabloya göre 6 Ağustos’ta dokuz, 7 Ağustos’ta iki kişi daha taburcu edildi. Ülkeden dün ve bugün yeni taburcu bildirilmedi. Mayıs ayından bugüne kadar ölümlerin bildirilmediği KKTC‘de test sayısı, 83 bin 301’e, vaka sayısı 171’e yükseldi. Taburcu edilen hasta sayısı, 137’ye yükselirken 30 kişinin tedavisi sürüyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde salgından dolayı yaşamını yitiren kişi sayısı, dört.

Norveç’te Kovid-19

İskandinav ülkesi Norveç‘te yeni vakalar, temmuz ayının sonundan itibaren görece yükseldi. Ülkedeki yeni vaka sayısı, 31 Temmuz’da 72 kişiyle 22 Nisan’dan beri en yüksek seviyesine ulaştı. Nisan ayının 22’nci günü, 77 vaka tespit edilmişti.

Resmî rakamlara göre 6 Ağustos’ta sekiz, 7 Ağustos’ta 83, 8 Ağustos’ta 48 yeni vaka tespit edilen Norveç’te bugün, 6 bin 948 teste karşılık 16 kişiye daha koronavirüs tanısı konuldu. Ülkedeki toplam test sayısı, 479 bin 789’a, vaka sayısı 9 bin 615’e çıktı. Ülkede Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Norveç’teki koronavirüs kaynaklı son ölüm, uzun aradan sonra 3 Ağustos’ta bildirildi.

Ülkede, yatarak tedavi gören hasta sayısı 15 kişiyken bunların ikisi, yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor. Solunum desteğine bağlı koronavirüs hastası sayısı da iki.

Taşınmaz Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL