Van Erciş Toki kura sonuçları

Google Haberlere Abone Ol

100 bin sosyal toplu konut projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Van İli, Erciş İlçesi’nde hayata geçirilecek olan proje için hazırlıklar başladı. Van Erciş Toki kura sonuçları yapılacak olan kura çekilişi ile birlikte bugün belli olacak. 100 bin Toplu Konut Talep Örgütleme Projesi kapsamında hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları açıklandığında kura listesi web sitemizde yer alacak.

100 bin toplu konut kura çekilişleri başlamışken virüs salgını sonucu kura çekiliş törenlerine 24 Mart 2020 tarihinde ara verilmişti. Daha sonra vatandaşların katılmadığı ve Toki tarafından düzenlenen kura çekilişi 28 Nisan 2020 tarihi itibarı ile yeniden başladı.

Toplam 400 tane dairenin yer alacağı Van İli, Erciş İlçesi’ndeki toplu konut projesindeki dairelerin hak sahipliği kura çekilişi bugün yapılacak. Kura çekilişi sonucu daire sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların isim listesi Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Projenin kura çekilişi nerede yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Van İli, Erciş İlçesi’nde inşa ettirilecek olan Van Erciş Toki konutları projesinde kuralar 28 Mayıs 2020 tarihinde Perşembe günü yapılacak. 28 Mayıs 2020 tarihinde Perşembe günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek olan kura çekilişi ile konut sahipleri belli olmuş olacak. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapılmaya başlandı.

Kura çekilişleri TOKİ’nin Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılıyor. Kura çekilişi yapıldıktan sonra Van Erciş Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları gibi ortak alanlarda yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu konut projesinde yer alan daireler iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipinde tasarlandı.  Diğeri ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Toplam 400 adet konutun hayata geçirileceği toplu konut projesinde evlerin 280 tanesi 2+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor. Projede yer alan konutların 120 tanesi ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana gelmektedir.

Van Erciş Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecek olan projelerden biri olan Van İli, Erciş İlçesi’ndeki toplu konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. Kura sonucu ev sahibi olmaya hak kazananların listesi sonuçlar açıklandığında ayrıca kura listesi web sitemizde yer alacak.

Van Erciş Toki konutları projesinden daire sahibi olabilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Van Erciş Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın