Gündem Sağlık SonDakika

Yeni vakalar artıyor… Türkiye Covid-19 Tablosu

Bugün 53 bin 842 teste karşılık bin 178 kişiye daha Covid-19 tanısı konuldu. Bu sayı, dünün 95 kişi fazlası. Öte yandan 19 kişi daha salgından dolayı yaşamını yitirdi. Son 24..

tasinmazhaber.com Yeni vakalar artıyor… Türkiye Covid-19 Tablosu

Bugün 53 bin 842 teste karşılık bin 178 kişiye daha Covid-19 tanısı konuldu. Bu sayı, dünün 95 kişi fazlası. Öte yandan 19 kişi daha salgından dolayı yaşamını yitirdi. Son 24 saatte iyileşenlerin sayısı ise bin 15.

Öte yandan ağır hasta sayısında bir kişilik azalma görüldü. Vakalar arasındaki zatürre oranı da yüzde 0,1 azaldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 5 Ağustos Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu‘na göre 582 Kovid-19 hastasının durumu kritikken vakalar arasındaki zatürre görülme oranı yüzde 8,4.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısındaki artışı belirterek yurttaşlara yönelik tedbir çağrısını yineledi. Verileri paylaşan Sağlık Bakanı Koca, test sayısındaki artışa dikkat çekti. Sağlık Bakanı “Yeni hasta sayımız, dün önceki güne göre 88, bugünse düne göre 95 arttı. Son 24 saatteki test sayımız yaklaşık 54.000. Toplam test sayısı 5 Milyonu geçti. Bayram ve tatildeki riskin yeni sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var.” şeklinde not düştü.

Toplam test sayısı

Sağlık Bakanlığının yayımladığı 5 Ağustos Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’na göre test sayısı, 5 milyon 27 bin 308’e ulaştı. Vaka sayısı da 236 bin 112’ye tırmandı. Tablo’ya göre virüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 5 bin 784 kişi.

İyileşenlerin sayısı ise 219 bin 506.

Ankara’da yoğun artış

Vaka haberlerinin geldiği illerden biri Ankara. Başkentte yoğun bakım ünitelerinin dolduğu ve hastaların sedyelerde tedavi edildiğine yönelik iddialar geliyor. Dün de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ildeki vaka sayısının salgın sürecinin başlarındaki seviyelere çıktığını belirtti.

Ankaralılara tedbir çağrısı yapan Başkan Mansur Yavaş, tedbir amacıyla Belediyeye olan ziyaretlere sınırlama getirildiğini duyurdu. Belediye Başkanı Yavaş Twitter hesabından “Ankara’da Covid-19 vaka artışı maalesef ilk zamanlardaki seviyeye çıkmıştır. Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık. Tüm hemşehrilerimi salgın tedbirlerine uymaya davet ediyorum.” şeklinde paylaşımda bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL